O NAS

Januszki SC to przedsiębiorstwo o gruntownym ułożeniu, które od wielu lat funkcjonuje na rynku drzewnym. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na zdobycie olbrzymiej wiedzy oraz rozpoznanie potrzeb klienta.

Nasza przygoda rozpoczęła się od pierwszych przewozów drewna w latach 90. Na tych fundamentach Januszki zdobyli praktyczną wiedzę, którą wykorzystują obecnie. Dzięki codziennej rutynie w transporcie drewna dostrzegliśmy, które obszary wymagają zmian oraz ulepszeń. Słowa jak zwykle zamieniliśmy w czyn tworząc szereg innowacyjnych rozwiązań oraz udogodnień.

Specjalizujemy się w projektowaniu oraz tworzeniu personalizowanych zabudów. Ponadto tworzymy personalizowane konstrukcje nowych ciężarówek wzbogacone o indywidualne rozwiązania, które przystosowują ciężarówkę bezpośrednio do pracy w lesie. Segmentem, który również jest rozwijany to handel samochodami ciężarowymi oraz sprzętem do transportu drewna.

Zbigniew Pajdzik
Krystian Pajdzik
Dominik Pajdzik

REALIZACJE

tartak gałka

Scania 143E 470 V8 1990 to nietypowy projekt, który trwał ponad 6 miesięcy. Remont ciężarówki miał zachować niepowtarzalny charakter i klimat dawnych lat.

Tartak Gałka to lider w produkcji desek paletowych.

sTRAMEK SP. Z O.O.

SCANIA R660 została opracowana wraz z Zabudową Januszki "Premium" oraz dźwigiem Epsilon S260L. Ciężarówka ma wiele nietypowych rozwiązań, które realnie ułatwiają pracę kierowcy samochodu ciężarowego.

Przedsiębiorstwo Stramek Sp. z o.o. specjalizuje się w transporcie oraz przetwórstwie drewna. Poprzednia nazwa firmy to Stolarstwo Ogólne Stramek. Siedziba znajduje się w Sidzinie.

TRANS-DREW wOJCIECH NOWAKOWSKI

Projekt SCANIA S660 był realizowany dla polskiego przedsiębiorstwa Trans-Drew Wojciech Nowakowski. Ciężarówka SCANIA S660 zawiera szereg rozwiązań, które były indywidualnie zaprojektowanie wraz z właścicielem. Świetna komunikacja oraz sprecyzowane cele właściciela pozwoliły stworzyć ciężarówkę o najwyższej klasie.

SCANIA S660 została skonfigurowana wraz z Zabudową Januszki "Standard". Wraz z zamontowany dźwigiem Epsilon S290Z w finalnym efekcie ciężarówka prezentuje się z wyjątkową charyzmą i zdecydowanie wyróżnia się w tłumie.

GELDER HOLZTRANSPORTE

20 listopada 2022 zrealizowano kolejny projekt nowej ciężarówki dla niemieckiej firmy Gelder Holztransporte. Przedsięwzięcie dotyczyło samochodu VOLVO FH16 650 na które zdecydowała się firma Gelder Holztransporte.

Volvo FH16 650 wraz z zabudową Januszki Premium zawiera szereg autorskich oraz nietypowych rozwiązań, które zdecydowanie podnoszą komfort użytkowania samochodu. Jedno z tych rozwiązań to szybki demontaż nadkoli oraz zwiększenie pojemności baków paliwowych. Gelder Holztransporte to firma posiadająca niezwykłe doświadczenie w transporcie drewna, które wynosi 80 lat.

MATHIAS BURGER HOLZTRANSPORTE

MBH to przedsiębiorstwo specjalizujące się w transporcie drewna.

Firma zlokalizowana jest w niemieckim mieście Dümmer. Właściciel zdecydował się na wybór ciężarówki SCANIA wzbogaconą o zabudowę Januszki Premium.

Zabudowa ta jest autorskim rozwiązaniem firmy Januszki.

FORSTBETRIEB MARKUS LOCH

Forstbetrieb Markus Loch to firma, która nam zaufała kolejny raz. W maju 2022 odebrała swój pojazd tj. Scania S770 w wersji z zabudową Januszki Premium. Scania S770 to obecnie Scania o najsilniejszym dostępnym silniku. Samochód jest wykonany z wysokiej jakości produktów, dlatego zagwarantowana jest najwyższa jakość na rynku.

Januszki wyróżniają się kreatywnością. Przykładem jest wykonana „winda”. Rozwiązanie to pozwala kierowcy w prosty i szybki sposób dostać się do dźwiga.

Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny realizujemy projekt dla naszego klienta i tym samym nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych realizacji.

TRANS - LAS

Zespół „Januszki” przedstawia projekt dedykowany dla firmy „TRANS-LAS”.

To Polskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży oraz transporcie drewna okrągłego tartacznego.

Właściciel zdecydował się na zakup samochodu Volvo FH16 750 z najbogatszym wyposażeniem. Model ten wyróżnia się najlepszym dostępnym wyposażeniem na rynku. Całość zabudowy powstała w formie Zabudowy Januszki Standard. Samochód można było obejrzeć na żywo dnia 16–18.07.22 na Master Truck Show.

FORSTBETRIEB MARKUS LOCH

Projekt realizowany dla niemieckiej firmy Forstbetrieb Markus Loch to Scania S650, która została opracowana wraz z Zabudową Januszki Premium. W Listopadzie 2020 zostało oficjalne przekazanie ciężarówki.

Głównym atutem firmy jest zwracanie uwagi na funkcjonalność pomysłów. W odpowiedzi na potrzeby klientów pracujących w branży leśnej kabinka dźwiga została zamontowana po przeciwnej stronie do oryginału. Dzięki temu operator omija obchodzenie kabiny samochodu i wysiadając zza kierownicy ma po tej samej stronie bezpośrednie wejście na dźwig.

Pierwszy projekt realizowany był dla Łukasza Trzopa. Przedsiębiorca dokonał wyboru zakupu samochodu Volvo FH4 540 wraz z Zabudową Januszki Premium. Volvo zostało wyposażone o: - system boogie, - autorskie obudowy, - ramę lakierowaną w kolorze czarny metalik, - dźwig lakierowany w kolorze czerwony metalik.

TRZOP

Pierwszy projekt realizowany był dla Łukasza Trzopa.

Przedsiębiorca dokonał wyboru zakupu samochodu Volvo FH4 540 wraz z Zabudową Januszki Premium.

Volvo zostało wyposażone o: system boogie, autorskie obudowy, ramę lakierowaną w kolorze czarny metalik, dźwig lakierowany w kolorze czerwony metalik.

przeczytaj
o nas

Fragmenty artykułów znajdziesz w wersji online, kliknij tytuł 

# ARTYKUŁ

“Z pasji do transportu” SCANIA POLSKA, W trasie, 9/2023 , s. 30-31.

# ARTYKUŁ

Exotisch” Heinrich Höllerl, Forst&Technik , 6/2023 , s. 42-46.

# ARTYKUŁ

“Góralski Steyr” Wojciech Wieczorek, Magazine Trailer, Nr 1-2(25), styczeń-luty 2006, s. 46-49.

OBEJRZYJ NAS

Z KILKU PERSPEKTYW PRZYJRZYJ SIĘ TEMU, CO OFERUJEMY

F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, proszę o zapoznanie się z ofertą w zakładce Handel Pojazdami

Nasza oferta jest bardzo szeroka. Zajmujemy się:

  • sprzedaż nowych samochodów
  • sprzedaż/ skup/ wymiana używanych samochodów
  • tworzenie autorskich zabudów
  • handel drewnem
  • sprzedaż dźwigów, przyczep, naczep, części
  • usługi serwisowe

Prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu. Zakładka -> Kontakt

Tak, oferujemy również załadunek kontenerów. Zapraszamy do współpracy poprzez Formularz Informacyjny.

Tak, handlujemy również drewnem. Prosimy o kontakt telefoniczny.

WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY